#РоманТерещенко, #Роман_Терещенко, #РоманТерещенкобізнесаналітик, #РоманТерещенкосемья, #Роман_Терещенко_биография, #Роман_Терещенко_Одеса, #РоманВікторовичТерещенко, #РоманТерещенкоБіографія, #ТерещенкоРоманВикторович, #РоманТерещенкосімья

Роман Терещенко про шахрайство: важливість KYC та AML у протидії фінансовим злочинам

Через фінансові махінації та кібератаки у 2022 році індустрія криптовалют зазнала збитків на суму $4 мільярди. Через рік втрати зменшилися вдвічі, хоча дії шахраїв продовжували турбувати сектор. За словами бізнес-аналітика Терещенка Романа Вікторовича, для боротьби з цими загрозами компанії повинні впроваджувати дієві стратегії зменшення ризиків і протидії фінансовим злочинам, які полягають у дотриманні процедур AML (боротьба з відмиванням коштів) та KYC (знай свого клієнта). Як же вони застосовуються в криптоіндустрії? Відповідь на це питання дає Роман Терещенко, наводячи нагальні приклади порушення встановлених законодавчих норм та відповідальності за це.

Значення KYC для фінтех-сектору: від аутентифікації до боротьби з відмиванням коштів

За словами експерта, фінтех-компанії впроваджують процедуру перевірки клієнта або KYC для верифікації особистості клієнта перед тим, як відкрити нові рахунки. Роман Терещенко говорить, що ця практика спрямована на протидію фінансовим шахрайствам і легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. Окрім того, процес KYC функціонує в рамках дотримання міжнародних норм з боротьби проти відмивання грошей – AML.

Бізнес-аналітик також зазначає, що відповідно до Закону про банківську таємницю (BSA), деякі організації, що працюють з криптовалютами, розглядаються як банківські інституції. Отже, вони зобов’язані відповідати визначеним регуляторним стандартам. Це стає особливо значущим у контексті переведення традиційних фінансів у криптовалюту.

Ключові аспекти KYC від Романа Терещенка

За словами бізнес-аналітика, процес KYC відображається як детальний аналіз фінансового минулого потенційного клієнта. Ця ґрунтовна перевірка є необхідною для отримання доступу до послуг криптовалютних платформ і гаманців. Роман Терещенко виділяє наступні ключові елементи KYC-процедури:

  • Перевірка достовірності особистих даних. На цій стадії проходить уточнення важливих деталей про особу, таких як ім’я, прізвище, ім’я по батькові, дата народження, місце проживання та унікальний ідентифікаційний номер, схоже на створення персональної біографії. 
  • Оцінка ризику клієнта – аналіз можливих загроз, включаючи перевірку на залученість у шахрайську діяльність. Аналітик зазначає, що це передбачеється перевірку на належність до переліку політично значущих осіб (PEP), осіб зі спеціальним статусом (SIP/SIE) та наявність у списках терористів. Також переглядаються попередні фінансові операції, кредити і місцезнаходження клієнта. Для юридичних осіб додатково аналізуються біографії ключових учасників бізнесу та їхні фінансові звіти.

#РоманТерещенко, #Роман_Терещенко, #РоманТерещенкобізнесаналітик, #РоманТерещенкосемья, #Роман_Терещенко_биография, #Роман_Терещенко_Одеса, #РоманВікторовичТерещенко, #РоманТерещенкоБіографія, #ТерещенкоРоманВикторович, #РоманТерещенкосімья

 • Поглиблене вивчення клієнта.

–        Якщо під час первинної оцінки виявлені ризики, ініціюється більш глибокий аналіз фінансової біографії клієнта, – розповідає Терещенко Роман Вікторович. – На цьому етапі здійснюється збір додаткової документації, перевіряється походження коштів і здійснюється ретельний контроль за транзакціями клієнта.

 • Постійний моніторинг. Компанії встановлюють безперервне спостереження за своїми клієнтами для виявлення будь-яких підозрілих змін у їх діяльності. 

Як порушення AML і KYC приводять до мільярдних штрафів і закриття крипто-бірж – Роман Вікторович Терещенко

За словами бізнес-аналітика, нехтування правилами AML та KYC може мати серйозні наслідки для криптовалютних компаній. Це може призвести до значних  фінансових втрат та зупинки діяльності. У 2023 році штрафи в криптовалютній індустрії досягли майже $6 мільярдів через порушення контрольних заходів AML. Роман Терещенко згадує такі ситуації, які демонструють нехтування процедурами фінансової безпеки заради власної вигоди:

 • Справа Анатолія Легкодимова, який заснував біржу криптовалют Bitzlato. Його засудили за сприяння відмиванню коштів. Справа в тому, що з його ухвали користувачам крипто-платформи дозволяли реєструватися на імена неіснуючих осіб. Під час перевірок виявилося, що працівники біржі були в курсі використання платформи для здійснення шахрайства. В результаті Bitzlato припинила існування, а Легкодимов відмовився від прав на активи, вартістю у $23 мільйони.
 • У 2024 році біржу Binance було визнано винною за низку фінансових шахрайств, зокрема відмивання коштів. Як результат, компанія сплатила понад $4 мільярди у вигляді компенсацій.
 • Також у березні поточного року, федеральні прокурори США висунули звинувачення проти криптобіржі KuCoin за порушення законодавства в галузі боротьби з відмиванням коштів. Встановлено, що KuCoin, обслуговуючи близько 30 мільйонів користувачів, не впровадила належні процедури KYC. Такими легковажними діями не було забезпечено фінансову гігієну клієнтів, тому про позитиву біографію цієї біржі не варто й говорити.

Роман Терещенко переконаний, що дотримання процедур AML та KYC є критично важливими для забезпечення стабільності та законності операцій у сфері криптовалют. Ігнорування цих вимог може спричинити поширення шахрайських дій, значні фінансові штрафи та навіть повне припинення діяльності компаній. Тому впровадження ефективних програм KYC і AML є обов’язковим аспектом для забезпечення довіри інвесторів до компаній, що працюють у сфері цифрової економіки.