Роман Терещенко, бізнес-аналітик

Роман Терещенко про інструменти моніторингу фінансових операцій: запобігання незаконній діяльності

Щороку в масштабах усієї планети відбувається процес відмивання коштів у сумі від $800 млрд до $2 трлн. Це становить вражаючі 2-5% від загальносвітового ВВП. Роман Терещенко, експерт з фінансових технологій, пояснює, що незаконні капітали використовуються для фінансування терористичних організацій, поширення наркотиків, торгівлі людьми та проведення інших незаконних операцій. Тому уряди у всіх країнах світу впроваджують суворі заходи щодо боротьби з відмиванням грошей (AML) та принципи “Знай свого клієнта” (KYC). Фахівець вважає, що дуже важливо уважно стежити за потоком грошових операцій для запобігання можливим фінансовим ризикам та збереження своєї репутації. Тому він пропонує докладніше зупинитися на інструментах моніторингу фінансових операцій, їх ролі та особливостях застосування.

Ефективні стратегії боротьби з фінансовими шахраями: оцінка ризиків та моніторинг транзакцій

Для того, щоб максимально ефективно захистити компанію від підступів фінансових шахраїв, необхідно дотримуватись вимог щодо протистояння відмиванню коштів (ПВК). За словами Романа Терещенка, вони включають два ключові аспекти – оцінку ризиків і моніторинг транзакцій.

Враховуючи особливості ризиків, які можуть загрожувати фінансовим компаніям, в роботу включаються інструменти моніторингу. Бізнес-аналітик пояснює, що процес моніторингу передбачає постійне відстеження транзакцій клієнтів у реальному часі. Мета – виявлення підозрілих дій, які можуть свідчити про можливе відмивання грошей. Експерт розповідає, що моніторинг транзакцій включає три основні етапи: збір даних, їх аналіз і подальше розслідування. За допомогою яких інструментів вони втілюються в життя – аналітик пропонує розглянути в наступному розділі.

Роман Терещенко про інструменти моніторингу фінансових операцій: запобігання незаконній діяльності

Потужні інструменти моніторингу транзакцій як ключ до запобігання фінансовим злочинам – Роман Терещенко

За інформацією експерта, інструменти моніторингу оснащені передовими технологіями та методами, здатними аналізувати величезні обсяги транзакційних даних у реальному часі. Вони дозволяють фінансовим установам виявляти підозрілі дії та вживати необхідних заходів. Щоб краще розібратися в цьому процесі, Роман Терещенко виділяє основні характеристики інструментів моніторингу транзакцій:

 1. Моніторинг у реальному часі використовує системи, які постійно аналізують транзакції, що дозволяє негайно виявляти підозрілі патерни та аномалії. Аналітик підтверджує, що такий підхід дає фінансовим установам можливість оперативно реагувати та знижувати ризики, пов’язані з фінансовими злочинами.
 2. Інструменти моніторингу транзакцій запроваджують передову аналітику та алгоритми машинного навчання для максимального підвищення ефективності.

– Алгоритми машинного навчання постійно вдосконалюються на основі нових даних, – коментує Роман Терещенко. – Таким чином, вони поступово підвищують точність виявлення та зменшують кількість хибних спрацювань. Це дозволяє фінансовим установам оптимізувати свою діяльність та ефективно розподіляти свої ресурси на операції з найбільшим рівнем ризику.

 1. Кастомізація та гнучкість. Як повідомляє експерт, інструменти моніторингу транзакцій пропонують можливість гнучкого налаштування з огляду на конкретні потреби різних фінансових установ. Ці інструменти забезпечують кастомізацію та адаптацію під унікальні бізнес-моделі та профілі клієнтів. Їх використання скорочує кількість помилкових спрацювань та підвищує ефективність процесів виявлення шахрайства.

Широкий арсенал інструментів моніторингу транзакцій: основні технології боротьби з фінансовими ризиками

Інструменти моніторингу транзакцій можуть включати різні програмні та апаратні засоби, а також алгоритми аналізу даних. Ось кілька основних інструментів, які, на думку Романа Терещенка, найбільш оптимально підходять для моніторингу транзакцій:

 • Системи відстеження транзакцій (Transaction Monitoring Systems).
 • Програмне забезпечення аналізу даних (Data Analysis Software).
 • Моніторинг подій (Event Monitoring).
 • Інструменти дослідження (Investigation Tools).
 • Ризик-моделі та алгоритми (Risk Models and Algorithms).
 • Блокчейн-аналізатори (Blockchain Analyzers).
 • Системи ідентифікації та аутентифікації (Identity and Authentication Systems).
 • Інтелектуальні системи виявлення шахрайства (Fraud Detection Systems).

Завдяки вищезгаданим ключовим функціям системи моніторингу транзакцій надають фінансовим установам потужні інструменти для боротьби з незаконними операціями. Роман Терещенко наголошує на тому, що вони сприяють дотриманню нормативних стандартів, покращують процеси виявлення та запобігання шахрайству, а також підвищують операційну ефективність. Бізнес-аналітик рекомендує при виборі рішення для моніторингу транзакцій уважно враховувати ці особливості, щоб забезпечити найвищий рівень захисту та ефективності.