#РоманТерещенко, #Роман_Терещенко, #РоманТерещенкобізнесаналітик, #РоманТерещенкосемья, #Роман_Терещенко_биография, #Роман_Терещенко_Одеса, #РоманВікторовичТерещенко, #РоманТерещенкоБіографія, #ТерещенкоРоманВикторович, #РоманТерещенкосімья

Роман Терещенко про скам-проекти: як не стати жертвою фінансового шахрайства

Скам-проекти все частіше посідають своє підступне місце у фінансових процесах. На це проблемне питання особливу увагу звертає бізнес-аналітик та експерт з фінтеху Терещенко Роман Вікторович. Він пояснює, що слово “скам”, запозичене з англійської мови, де “scam” означає “обман” чи шахрайський проект, спрямований на швидке збагачення шляхом інвестицій. За словами експерта, важливо вміти розрізняти такі схеми, щоб  убезпечитись від шахрайських маніпуляцій.

Захист від скаму: Роман Терещенко про методи інвестиційного обману

–        Кожен скам-проект має на меті якомога швидше виманити великі суми грошей у довірливих жертв. Головне це зробити, перш ніж людина усвідомить, що стала об’єктом обману, – зазначає Терещенко.

Бізнес-аналітик додає, що розмаїття таких методів шахрайства залежить від фантазії та знань аферистів про сучасні технології. Кінцевий результат у них завжди однаковий: інвестори, що довірились, втрачають свої кошти, тоді як організатори цих “вигідних” проектів зникають.

 • Експерт вказує на широкий спектр існуючих форм скам-шахрайства, серед яких найбільш розповсюджені такі:
 • Платіжні платформи, створені шахраями для зберігання коштів, які зникають разом із грошима користувачів.
 • Залучення інвестицій у «перспективні» стартапи, де аферисти переконують наївних людей вкладати кошти «успішні» майбутні проекти.
 • Спам в електронній пошті та соціальних мережах, де пропонуються вигідні акції.
 • Фальшиві інтернет-магазини, які видають себе за знамениті бренди, такі як Amazon або Wildberries.
 • Фішингові атаки, що маскуються під офіційні повідомлення від великих корпорацій.
 •  Реклами неіснуючих продуктів, які обіцяють навчити «мислити як мільйонер».
 • Криптовалютні ініціативи, які приваблюють аферистів через мінімальний контроль у цій галузі.
 • Псевдоуправління активами, де шахраї представляються досвідченими брокерами, пропонуючи інвестувати у «найперспективніші» проекти.

Захистіть свої інвестиції: на що звернути увагу, аби не стати жертвою скаму

 • Щоб уникнути пасток фінансових шахраїв, потенційним інвесторам слід ретельно аналізувати привабливі інвестиційні пропозиції, – рекомендує Терещенко Роман Вікторович.

При цьому він пропонує звернути особливу увагу на ключові ознаки шахрайства, які часто заманюють вкладників:

 • Сумнівні умови заробітку. Шахраї зазвичай уникають чіткого пояснення механізмів своїх систем або проектів, використовуючи загальні фрази типу «чим більше вкладаєш, тим більше отримуєш». Такі нечіткі формулювання повинні стати приводом, аби задуматись про фінансову пастку.
 • Проблеми з виведенням коштів. Для аферистів часто проблематично повернути інвестиції вкладникам. 
 • Тому, якщо в процесі обговорення інвестиційних умов виникають питання про терміни та методи виведення коштів, і ви не отримуєте на них чітких відповідей, швидше за все, це сигнал про шахрайство, – зауважує Роман Терещенко.
 • Ігнорування запитів інвесторів. Якщо служба підтримки компанії не відповідає на ваші дзвінки та запити, це може свідчити про недобросовісність організації. Бізнес-аналітик наголошує, що легальні компанії завжди підтримують комунікацію з клієнтами, оскільки від цього залежать їхня репутація та прибутки.
 • Агресивна маркетингова стратегія – шахраї намагаються швидко залучити значні суми коштів, використовуючи нав’язливі методи. Вони можуть одночасно обіцяти великі багатства та погрожувати бідністю на старість, а також завалювати настирливими повідомленнями. Ціль такого тиску – не залишити часу на роздуми.
 • Привабливі обіцянки надзвичайно високих прибутків – коли доходи, що вам обіцяють, значно перевищують реалістичні суми, це повинно викликати підозру. Шахраї, які часто мають глибокі знання з психології, вправно маніпулюють бажанням людини до швидкого збагачення.

Як захистити себе від скам-проектів: Роман Терещенко

Для захисту від скам-проектів Роман Терещенко радить дотримуватись декількох перевірених стратегій, які допоможуть розпізнати легітимні пропозиції від шахрайських схем:

 1. Завжди перевіряйте наявність ліцензії у фінансових посередників.
 2. Глибоко аналізуйте відгуки про компанію, яка пропонує вам партнерство.
 3. Оцінюйте інвестиційні пропозиції з урахуванням реальних умов ринку та уникайте нереально високих прибутків.
 4. Ігноруйте агресивну маркетингову рекламу та 100% гарантії.
 5. Не відкривайте підозрілі електронні листи від незнайомих відправників, які можуть містити віруси чи шпигунське ПЗ.
 6. Досліджуйте інвестиційні можливості самостійно або з допомогою довірених фахівців.
 7. Розподіляйте свої інвестиції між кількома надійними джерелами замість того, щоб зосереджуватися на одному брокері.
 8. Використовуйте антискам-сервіси, доступні через перевірені інтернет-ресурси.

Фахівець переконаний, що застосування зазначених порад дозволить потенційним інвесторам ефективно розрізняти скам-проекти від справді вигідних інвестиційних пропозицій. Роман Терещенко вважає, що ці заходи збільшують шанси на успіх та мінімізують ризики, пов’язані з інвестиційними шахрайствами.